Využijte nyní kredit až 8500 Kč na reklamy Google – zjistit více

Top 5 + 1 WordPress pluginů

Dnes se společně podíváme na 5+1 nejzajímavějších WordPress pluginů, které se nám v praxi osvědčily. Našli jste mezi nimi nějaký, který používáte i vy?

5. All in One WP security

Jedná se o poměrně komplexní plugin na ochranu webové stránky před různými druhy útoků a škodlivého software. Nastavení pluginu je sice o něco složitější a možná se neobejdete bez návodu či tutoriálu na YouTube, ale rozhodně se tím nenechte odradit. Tento plugin Váš web ochrání před brute force útoky, obsahuje firewall funkce, můžete si změnit výchozí přihlašovací stránku (wp-admin), můžete přidat ochranu reCAPTCHA do přihlašovacího procesu, a mnoho mnoho dalších užitečných funkcí.

4. Updraft Plus

Pravidelně zálohovat web je velmi důležité. Při napadení webu, ztrátě dat, která může nastat při poruše hostingu, nebo jednoduše nesprávného zásahu do webu, tak můžete svůj web poměrně rychle obnovit do bodu, kdy byl v pořádku. Samozřejmě za předpokladu, že máte dostupné zálohy. Může totiž nastat situace, že si chyby či jiného problému všimnete až po delším čase a záloha, kdy byl web ještě v pořádku už zkrátka neexistuje (protože ji přepsala novější záloha). Proto vždy weby zálohujeme nejen ve více časových etapách, ale i na minimálně 2 různá místa (například cloudové úložiště + lokálně např. v PC).

3. Yoast SEO

Velmi oblíbený a rozšířený plugin, který Vám pomůže v boji s optimalizací webu pro vyhledávače (a pro uživatele). Můžete si díky němu jednoduše vyplnit meta title a description, které se pak promítnou do výsledků vyhledávání v Google a Seznamu (za předpokladu, že si vyhledávače neurčí sami relevantnější nadpis a popis vzhledem k obsahu, který pak v Serpa zobrazí). Plugin dále dokáže pomoci při optimalizaci dané podstránky na konkrétní slovo – zjistíte, jak často klíčové slovo máte v textu, zda máte správně určeny alt popisky obrázků a mnoho dalšího.

2. WP Optimize

Rychlost webu je velmi důležitá. A právě s ní Vám pomůže plugin WP Optimize. Tento plugin zabezpečí například optimalizaci různých databází (například vymaže nepotřebné stránky a články z koše, odstraní SPAM a smazané komentáře a tak dále), “kompresi” obrázků či samotné cache stránky. Dokáže také předem načíst všechny stránky a uložit je do cache ještě před tím, než je navštíví první uživatel. V premium verzi plugin nabídne více možností “cachování”, lazy loading obrázků nebo různé pokročilé možnosti plánovaného spouštění automatických optimalizací.

1. WooCommerce

Základním kamenem většiny ecommerce projektů na WordPressu je právě Woocommerce. Jedná se o rozsáhlý plugin, který Vám umožní vytvořit v podstatě plnohodnotný eshop – umožní Vám vytvoření produktů, kategorií, řízení a správy objednávek, objednávkový proces a mnoho dalších funkcí.

K pluginu Woocommerce existuje obrovské množství dalších doplňků, díky kterým si dokážete funkce takto postaveného eshopu ještě více rozšířit – ať už se jedná o různá pokročilá cenová pravidla při doručování zásilky, různé platební metody nebo automatické generování faktur s vlastními poli – Woocommerce zkrátka nabízí velmi širokou škálu využití, kde si téměř každý najde to, co potřebuje pro své podnikání a prodej na internetu.

+1. Elementor

Skvělý page builder, jehož prostřednictvím si můžete vyskládat a designově upravit obsah na webu – od jednoduchých stránek až po kategorie či kroky košíku ve Woocommerce. Ne náhodou má Elementor už více než 5 milionů instalací i mezi profesionály, kteří na Elementoru vytvářejí weby pro klienty.

Díky Elementoru zvládnete na svém webu vytvořit i pokročilé a funkční “bloky” jako kontaktní formuláře, pop-up okna, různé Slidre a pohyblivé elementy, vlastní design témata či individuální úpravy CSS. Ušetříte tak instalaci dalších zbytečných pluginů, které by web jen zpomalily a vytvářely potenciální bezpečnostní riziko.

Velkou výhodou tohoto page Builderu jsou i jeho pravidelné aktualizace a velmi dobrá úroveň zákaznické podpory.

Ve verzi PRO se tedy z Elementoru stává silný nástroj na tvorbu webu na vysoké úrovni.

Obsah článku

Další články
google search console
Google Search Console

Co je to Search Console?

Tento nástroj můžete znát pod jeho dřívějším názvem Google Nástroje pro webmastery. To také napovídá, komu je především určen. Jeho důležitost ale netřeba opomíjet ani z hlediska online marketingu.

Číst více »
jak vybrat redakcni system - cms
Webové stránky

Jaký redakční systém zvolit pro tvorbu webu?

Rozhodování jakého poskytovatele nebo službu vybrat, v případě že jste se rozhodli pro tvorbu webu, může být složité. Pokud pomineme eshopy a zaměříme se na jednodušší weby informující o službách, informační weby či „vizitky“, máme na výběr z několika možností.

Číst více »
Naše služby

Rychlý kontakt

Spojte se s námi! Rádi zodpovíme Vaše dotazy a poskytneme další informace.

Chcete info ihned? Zavolejte mi